Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   Altın


İlhan MERCAN


Facebookta Paylaş

Dinlemeler ve Siyaset
Tarih: 29-03-2014 07:48:00 Güncelleme: 29-03-2014 07:48:00


DİNLEMELER VE SİYASET

 

            Türkiye’ de yerel seçim atmosferi, 17 ARALIK 2013 tarihinden itibaren tamamen değişik bir boyut kazandı.

            Artık, siyasi parti liderleri olsun, yerel seçim adayları olsun, 2014 yerel seçimleri; yapmış oldukları siyaset ve topluma vermiş oldukları beyanatlarla, seçimler yerel seçim atmosferinden çıkmış GENEL SEÇİM atmosferine bürünmüştür. Seçime son iki gün kalmış olmasına rağmen hiçbir lider projelerinden ve seçmenine hangi kolaylıkları, hangi avantajları ve yaşam şartlarını kolaylaştıracak faaliyetlerinden doğru dürüst bahsetmemektedirler.

            Bütün bunlar bir tarafa, yukarıda bahsettiğimiz konular, siyasetin getirmiş olduğu süreç diyebiliriz ve seçimi da bu atmosferde tamamlayabiliriz ve buna da saygı göstermekte fayda var.

            Tabi ki bu esnada, Fetullah GÜLEN cemaati ile Hükümet arasındaki çekişmeler de bu seçime damgasını vuran en önemli etken olarak görülmüştür. Her iki tarafın da bir birleri ile karşılıklı sataşmalarını, siyasi beyanat ve bildirimlerini her gün ve her saat gerek yazılı medya ve gerekse görsel medya da ilginç bir şekilde takip etmekteyiz. Tabi ki bu arada, Cumhurbaşkanı’nın dinlenmesi, Başbakanın dinlenmesi, Bakan ve Milletvekilleri’ nin dinlenmesi siyaset gündeminin değişik bir boyutu olarak da değerlendirilmektedir. Hükümetin sürekli beyan ettiğine göre bu dinlemelerin arkasında Gülen Cemaati’ nin olduğu ve buna da Cumhuriyet Halk Partisi’nin ortak olduğunu, Sayın Başbakan her ortamında ve konuşmasında sürekli beyan etmektedir.

            Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olarak, bu dinlemeler ve dinlemeler doğrultusunda fişlenmelerden yeterince zarar görmüş ve görmeye de de devam etmektedir. Bunun en büyük acısını 12 Eylül darbesinden sonraki süreçlerde ÜLKÜCÜLER görmüştür. Dolayısı ile görüşleri ve inançları nedeniyle insanların dinlenmesi kadar ahlaksızca bir olay yoktur sanırım.

            Bütün buraya kadar siyaset ve siyasetin getirdiği olumsuzluklardan çok kısa bir şekilde bahsettik.

            Ancak, 27 MART 2014 tarihinde, Youtube aracılığı ile paylaşılan bir dinlenme, halka ve bütün dünyaya servis edilmiştir. Bakın bu servis edilen dinleme de, Dışişleri Bakanı, Genelkurmay ve bir ülkenin en büyük mahremiyeti olan İstihbarat Teşkilatı ki bizim de teşkilatımız olan Milli İstihbarat Teşkilatı arasında geçen, konuşma ve diyalogların bütün dünyaya servis edilmesi.

            Bakın, bir ülkenin Genelkurmayı, Milli İstihbaratı o ülkenin EN MAHREM yeridir. Yani bir ev düşünün o evin tabiri caizse yatak odasıdır. Konu ne olursa olsun, ne amaçla olursa olsun, fikrin zikrin ne olursa olsun, siyasi düşüncen ne olursa olsun, ülkenin Milli İstihbaratının, Genelkurmay Başkanlığının ve Dış İşleri Bakanlığının dinlenmesi ve hatta servis edilmesi, VATAN HAİNLİĞİ ile eş değerdir. Bir koltuk, bir görüş, bir çıkar, bir menfaat uğruna ÜLKE SATILMAZ ve SATILAMAZ. Bu HAİNLİKTİR, ŞEREFSİZLİKTİR, VATANA İHANETTİR.

            Sayın kendini, ilerici, aydın ve akil gören arkadaşlar, bu olay, Amerika’ da olsa anında idam edilir. Avrupa’nın herhangi bir ülkesinde olsa kanunları doğrultusunda hiç bekletmeden ya idam edilir veya ömür boyu hapsedilir. İsrail’ de olsa adamlar anında yok edilir. Rusya’ da olsa anında idam edilir.

            Şimdi iş Hükümete, Adalet Bakanlığına ve sayın Savcılarımıza düşüyor. Bunun altında her kim, örgüt veya devlet dahi olsa var ise TÜRKİYE CUMHURİYETİ olarak gerekli işlemi yapmak zorundadır ve bu iş artık siyasetten çıkmıştır. Ülke meselesi haline gelmiştir.

            İnsanların fikri, görüşü, siyasi düşüncesi ne olursa olsun, sırf siyaset uğruna bir ülkenin MAHREMİYETİNİ kimsenin, el uzatmasına, göz uzatmasına, dil uzatmasına hakkı yoktur.

            Lütfen SAĞ DUYULU olalım. Bu ülkenin değerlerine sahip çıkalım. Çünkü ülkenin birlik, beraberlik ve bütünlüğü söz konusu olduğunda gerisi teferruattır.  

            Bu yazı 13622 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
  Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Rekor Kırdılar
  Rekor Kırdılar
 • Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
  Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
 • Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
  Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • En İyi Sakarlıklar
  En İyi Sakarlıklar
 • Gülmekten yarılacaksınız
  Gülmekten yarılacaksınız
 • ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
  ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
 • 2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
  2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
 • Top 10 sakarlıklar Gülmek Garanti
  Top 10 sakarlıklar  Gülmek Garanti
 • Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
  Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
VİDEO GALERİ
YUKARI